Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, belirli gazlar kullanılarak uygulanan bir tıbbi yöntemdir. Farklı sağlık sorunları için kullanılabilen bu teknik, hastaların mevcut durumlarına göre oldukça başarılı sonuçlar elde etmeyi sağlar. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendirme, kan dolaşımı iyileştirme, detoks gibi alanlarda son derece faydalıdır. Muayene ve analizler sonucunda yapılan uygulama neticesinde hastanın günlük yaşamında büyük bir memnuniyet yaratmak mümkündür.

 

Ozon tedavisi, dolaşım bozuklukları, karaciğer hastalıkları, enfekte yaralar ve inflamatuar bağırsak hastalıkları gibi şikayetleri olan kişiler için uygulanabilir. Sağlık sorunlarının olumsuz etkilerini azaltan bu yöntem, son derece verimli bir çözüm yolu sunar. Siz de hemen bizimle iletişime geçebilir ve tedaviyle ilgili detayları öğrenebilirsiniz. Böylece Dr. Cemalettin Ekmekcioğlu ve uzman kadromuzun sunduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Ozon Tedavisi Nedir?

“Ozon tedavisi nedir?” sorusuna verilebilecek en iyi yanıt, yeterli miktarda ozon ve oksijen gazı karışımının insan bedenine uygulanması şeklindedir. Vücut boşluklarına gaz verilmesinin yanı sıra yöntem, dolaşım sistemi veya doğrudan cilt üzeri için de kullanılabilir. Ozon tedavisi, hastaların mevcut sağlık durumları ve rahatsızlıklarına göre gerçekleştirilir. Farklı şekillerde uygulanabilmesi, semptomları azaltmada başarılı olmasını sağlar.

 

Tedavide saf nitelikteki ozon ve oksijen karışımı kullanılır. Karar verilen ozon tedavisi yöntemine göre gaz konsantrasyonu değişiklik gösterir. Bu değer 1 ve 100 µg/ml (0.05 – 5 %O3) arasında olabilir. Uygulamanın bu aşamasında terapist hekim, hastanın durumunu yakından inceleyerek karar alır. Ayrıca tıbbi endikasyona bağlı olarak verilecek ozon tedavisi komple dozu belirlenir.

Ozon Tedavisi Faydaları

Ozon tedavisi, kullanılan yöntemler ve diğer özellikleri sayesinde pek çok ayrıcalığı aynı anda sunar. Uygulamaya geçilmeden önce şikayetleriniz hakkında kapsamlı bir muayene ve analiz gerçekleştirilir. Daha sonra gereksinim duyulan doza karar verilmesiyle birlikte işlemlere başlanır. Genel olarak ozon tedavisi faydaları şu şekilde sıralanır:

 

 • Medikal ozon bakteri öldürücü (bactericidal) etkiye sahiptir.
 • Mantar öldürücü (fungicidal) etkisiyle zararlı oluşumları ortadan kaldırır.
 • Virüs çoğalmasını önleyici (virostatic) yapısı sayesinde enfekte olan yaraların dezenfeksiyonunu sağlar.
 • Bakteri ve virüslerin yol açtığı rahatsızlıkları gidermek için de ozon tedavisi kullanılır.
 • Kan dolaşımını düzenler. Kanın oksijen taşıma kapasitesini artırarak vücudun çeşitli bölgelerine daha fazla iletilmesini sağlar.
 • Dolaşım sistemini iyileştirmesi sayesinde vücuttaki atıkların daha hızlı atılmasını kolaylaştırır.
 • Organik fonksiyonları tekrardan canlandırır.
 • Vücudun direncini yükseltir.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

Ozon tedavisi, tıp dünyasında birçok farklı sorun ve hastalık için kullanılan popüler bir yöntemdir. Birçok potansiyel faydaya sahip olan yöntem, aynı zamanda oldukça pratik bir şekilde uygulanabilir. Siz de ozon tedavisi almak istiyorsanız zaman kaybetmeden randevu alabilirsiniz.

Ozon Tedavisi Ne İşe Yarar?

“Ozon tedavisi ne işe yarar?” sorusunun cevabı, pek çok hastalığa neden olan virüs ve bakterileri yok etmesiyle birlikte dolaşım ve bağışıklık sisteminin iyileştirilmesi şeklindedir. Ancak tedavinin uygulama alanı hastaların durumuna göre genişletilebilir. Genel olarak ozon tedavisi uygulamasından yararlanılan alanlar şu şekildedir:

 

 • Geriatri ve dolaşım bozukluklarının giderilmesi
 • Çeşitli virüsler sebebiyle ortaya çıkan karaciğer, hepatit ve uçuk gibi sorunların yok edilmesi
 • Enfekte olan ve zor iyileşen yaraların tedavisi
 • Mantar enfeksiyonları ve yanıkların iyileştirilmesi
 • Kanser hastalığının tedavi sürecinde tamamlayıcı veya ilave fayda amacıyla bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi

 

Ozon tedavisi, sağlığınız için birçok fayda sunar. Ancak yöntemin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız öncelikle muayene olmanız gerekir.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır?

“Ozon tedavisi nasıl yapılır?” sorusuna yanıt vermek için öncelikle hangi amaçla gerçekleştirileceğini tespit etmek gerekir. Vücut boşluklarına, dolaşım sistemine ve cilde uygulanabilen tedavi, dozun belirlenmesiyle başlar. İlk aşamada hastadan bir miktar kan alınır ve bu kan, ozon gazıyla karıştırılır. Sonrasında da tekrar hastaya verilerek dolaşım sistemine katılması sağlanır. Kan miktarına göre majör ve minör otohemoterapi olarak da adlandırılan bu yöntem dışında rektal insuflasyon, ozon saunası, intravenöz ozon tedavisi gibi farklı çeşitlerinden de bahsetmek mümkündür.

Ozon Tedavisi Fiyatları

Ozon tedavisi fiyatları, farklı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu noktada en önemli olan konu, kullanılacak yöntemdir. Şikayetlerinize ve semptomlarınıza göre uygulamanın metodu farklılaşır. Ayrıca saf haldeki ozon ve oksijen birleşiminin dozu da ücretleri belirleyen faktörler arasındadır. Rahatsızlığınızın detayları ve genel sağlık durumunuzun incelenmesinin ardından tedavi aşamasına geçmek mümkün olur. Muayene ve analiz aşamalarının tamamlanmasının akabinde ozon tedavisi fiyatları hakkında daha kesin bir bilgi alabilirsiniz.