Beyinsel bozuklukların tedavisinde, geçmişteki fiziksel ve duygusal travma , aşılama, zehire maruz kalma, besin alerjisi, dişle ilgili sorunla, geçmişteki ve şu anki tıbbi madde katkısı, beslenme programı üzerinde yoğunlaşılmıştır.

Bireysel Cevap Testi (ART)

(DRP) Dolaylı titreşim fenomeni (olayı) kullanarak, temel sistemde işlevini yitirmiş yer (yara izi, dişler, zehirli yerler) yakından incelenir.

Doğrudan titreşim fenomeni (DRP) kullanarak, beyindeki çeşitli yapılar içindeki amino asit uyumu ve zehir tortusu incelenir. DRP ayrıca, farklı beyin yapılarındaki kan akışını incelemek içinde kullanılabilir. Ve beyindeki işlevsiz alanları, yara izleri, dişler ve çene enfeksiyonları arasındaki direkt titreşimi araştırır. Daha sonra, ART (Bireysel başarı testi) yoluyla en uygun Nöral Terapi müdahalesi yapılır. (Zehirli madde arındırma ve alınan besinin zenginleştirilmesi)
Ayrıca , ART beyin sinirlerindeki işlevini kaybetmiş anlaşılmayan yerleri yakından incelemede kullanılabilir ve özellikle direkt tedaviye yardım eder.

Tedavi

Psikolojik etmenler her zaman ilk önce tedavi edilir ve genellikle sistemi açar ( böylece test süresi boyunca alakalı bilgiler daha kolay gösterilir.) Daha sonra, önceden testlere belirlenmiş olan ilgili Nöral Terapi yöntemi , enjektörde uygun temsilciler kullanarak uygulanır.

“Kullan yada bırak”= Hastalara, genellikle önerilen yiyeceklerin, ve diğer şekil ev ödevlerinin listesi verilir. Beyin hücrelerinin sayısı (13 milyar) doğumda belirlenir.

Buna rağmen beyini kullanarak, her hücre diğer hücrelerle birlikte yaklaşık olarak ’30,000’ Synapses şekillendirir. Bu bağlantılar, ölüme kadar gelişen ve aktarılan beynin sinir sitemi ağını kurar. Bu nedenle, beyin egzersizi yapmak, beyin işlevsizliğinin her tedavisinde oldukça önemli bir elemandır. Kronik hastalığın 4 elaman teorsine başvurarak sonuçlanan Nöral Terapi ve diğer yöntemleri, beyin iyileşmesine engel dayanıklı blokları uzaklaştırabilir. Beyin alıştırmalarında asıl iş, hasta tarafından yapılır. Sosyal ilişkiler, bir müzik aleti çalma, parmaklarını kullanabilme, trampolden atlayabilme, dans edebilme, yürüyebilme, yüzebilme, sörf yapabilme ve diğerlerinin beyindeki gelişmeyi harekete geçirdiği gösterilebilir. Düzenli alıştırmaların yapılmasıyla yeni yetenekler öğrenilebilir, yaşınızın ne olduğu önemli değil. Beyin Jimlastiği içeren çok bilinen teknikler “Tomatis Tekniği (İstenilen sıklıkla kulağın uyarılması- Fransız fizikçi Alfred Tomatis) ve ‘Photron’ ile neurosensory (sinirsel beden duyuları) uyarma tekniği (göze doğru titrek ışık tutmak)

Beyin için DetoXifiny Temsilci

1 ) C Vitamini İç hücrelerdeki enzimler tarafından oksidlendikten (yörüngenin dışına elektronları çıkarmak) sonra metaller beyin hücrelerine kapatılır. Bu şekilde, Protein veya Peptitlere bağlıdırlar. C vitamini iç hücresel çevreye özgür elektronlar verir. Metal İyonlar azalır ve kendi metalik şekillerine döner. Mesala; civa “HG+” veya “HG++” şeklinden “HhO” şekline dönebilir. Bu şekilde civa sorun yaratmadan vücut sıcaklığında gaz olur, hücre zarını ve dokuları geçer. Bu nedenle hücreyi terk eder ve tekrar elektronları kaybeder.

Beyin Bozukluklarının Tedavisinde Nöral Terapi

2 özel hastalık aynı tarzda tedavi edilmez. Fiziksel sınav ve APT hangi müdahalenin yapılacağını seçer. Daha sonrada, düşünülmesi için öneriler yapılır. Bütün durumlarda, titreşim olayı kullanarak viral hastalıkları ve metal tortuları dikkatlice araştırırız.

1.Hafıza Zayıflığı= Ağız ve çene temizleme (MCU) metalleri uzaklaştırır, yerine biyolojik olarak uyumlu diğer maddeleri getirir ve çene hastalıklarını tedavi eder, diş yaralarını yapılandırır. Bütün yara izlerini tedavi eder. Haftada 2 kez=Crown of thorns (COT) Superior cervical ggl. (SCG), Stellate ggl (sG) ve Troid Plexus (TP) beyin detox (BD), günde 100 mg Phosphatydylserine

2. Morbus Alzaymır= Birincisiyle aynı ama ek olarakda, alüminyum detoksitlenmesi olan “kruck” programı uygulanabilir. (3 gün boyunca günde 2 kez 125 mg desferal, bir gün aradan sonra, 2 gün devam eder, 1 gün ara verilir yani 7 günlük) 18 ay üzerinde durulabilir. Demir seviyesi izlenir. Bu ‘DMPS’ ve diğer oksitleme yöntemlerine ek olarak yapılır. Bütün amino asitlerin, minerallerin etkilerinin azaltılmasıdır.

3. Çoklu Doku Sertleşmesi= ikincisiyle aynı olarak, Desferal dışında genellikle kısa bir dönemde kullanılır. Almanya da Dr. Nieper tarafından kalsiyum EAP yavaş azalması ertelenir. Alınan yağ asidi miktarı Vücut- Biyolojisi testi kullanılarak dikkatlice ayarlanır. ‘Myelin’ temel protein, 2 de tavsiye edilen maddelerle alerjik hassasiyetin azaltılmasında kullanılır. Acılı dönem boyunca, Bee-venom i le hassas noktaya yapılan enjeksiyonun müthiş yararlı sonuçları vardır. Diğer dönemler boyunca da “bee-verom” oldukça faydalıdır, ama uzun sürede yüksek miktarlarda verilmesi gerekir. Bazı durumlarda yüksek dozlardaki DHEA (günde 200-600 mg) yararlı olabilir ART ile iyi test edilenlerin dışındaki lokal anaesthezik (sınırlı bir alanı uyuşturma) den kaçının. Genellikle böyle durumlarda Nöral Terapi temsilci tercih edilir.

4. Amyotrophik Yanal Doku Sertleşmesi = Sürekli izleyerek, dikkatlice detoksitleme. Glutomin ve diğer amino asitlere hatta sinirsel ileticilere duyarlılığı azaltır. Excitotoksinlerden sakının. Düzenli olaarak comirlik üzerine CDT ve segmantal terapi uygulanır. Hatta bir kez SG ve SCG engellemesi

5. Stroke= Çok iyi işleyen evrelerde günde bir kez CDT. SCG ve SG. Engellemesi. Odaklanacak yerler bulunur. Genellikle, diş, çene bölgesi veya kalp kabuğudur. Kalp hastalığı, kalpdeki sinirlerdeki metal birikintisinin işaretidir. Penumpra (hastalıklı olan
ama yara çevreindeki iyileştirilebilir beyin dokusu) segmental terapiye iyi cevap verir. (Procaine ve DMSO kulllanarak) çok önemli bir evrede , günlük 500 ml aqua dist, C vitamini25 gms, DMSO 25 ml 2-3 saatte ver. Hiberbolik (abartılmış) oksijen Fiziksel terapi!

6 Otizm =(çocuklarda görülen bir zihin rahatsızlığı, gerçeklerden kaçınarak hayali olaylara bağlanma ve normal kişisel ilişkileri geliştirememe durumu) her zamankine ek olarak, farklı aşılamalrı test edin (ART). Sık sık kızamık ortaya çıkar. Ayrıca yağlı asitlere ve vücudun bölgesine bakılır.

7 Uyku Düzensizlikleri= Diş, diş diş. Ayrıca stresi araştırır. Lenf bezleri kulağın arkasındaki yuvarlak kemik Nöral Terapide uyku nektarıdır. Saç çizgisinden sonraki orta noktadan) Geceleri 1-8 mg. Ltryptophane

8 Okuma Güçlüğü= APN (APN ile okuma gözlükleri bul- genellikle her göz için farklı renkte) Nöral terapiyle ‘faci’ den kurtulunur, beyin detoxlanır.

9. Hiperaktiflik (Aşırı hareketlilik) = Yetişkin ve çocuklar beyin detoxlanır, ‘faci’den kurtulunur, yağlı asidler! APN li renk ve göz gözlükleri

10 Başağrısı Altın üçlü =odaklanacak yeri bul ve Nöral Terapiyle müdahale et, acılı yere Segmental terapi, Procaine, ileri durumlarda; besin alerjisi testini yap ve APN ile müdahale et. Besin maddeleri için kan testi. Her madde testi için düşük veya eksik alerji incelenir. APN ile Müdehale edilir, 24 saat tamamen sakınılır, en fazla 6 hafta, daha sonra eklerden başlanır. Boyuna segmental terapi uygulanır.

II. Kronik Sinir İşlevsizliği=Bütün Kronik vakalarda=MCU

Koku= Çinko testi: Tamamlayıcılardan önce çinko alerjisi testi.

Göz= Göz çevresine Segmental terapi

Mastoid kemiği (Kulağın arkasındaki yuvarlak kemik) enjeksiyonu. Kulağa segmatel terapi uygulanır. APN. Kan testi Genellikle ‘folic’ asid ve çinko ortaya çıkar.

Write a Reply or Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir