DETOX UYGULAMASININ FAYDALARI

İnsan vücudu elektrik ile yüklüdür çünkü hücrelerimizde elektrik vardır. Vücudun rahatsızlık ve sorunları sağlıklı hücrelerle uyuşmayan titreşimli frekanslara sahiptir; bu şekilde, onlar hücrelerin doğal osilasyonunun ve polaritesinin bozulmasına yol açar. Bu bozulma zarar gören her hücrede dengesizlik ve koas meydana getirir. Hücreler dengesiz bir durumda iken, ağır metallerin, parazitlerin ve diğer toksinlerin atılması da dahil olarak, iyileşmek için gerek duyulan vücut fonksiyonlarını kolaylaştıramazlar. Fakat hücreler tamamen yüklüyken daha çok oksijen alırlar ve elektriksel denge durumunu yaşayabilirler ki bu sağlıklı bir durum, canlılık, esenlik hissi ile sonuçlanır ve vücudun kendisini iyileştirmesini sağlar.

Detoks vücudun kendi kendini onarmasına yardımcı bir yöntemdir.Nasıl ki antibiyotikler vücuttaki bakterileri öldürmeye yarıyorsa,detoks da hücrelerin normal çalışmalarına engel olan toksinlerin bücuttan atılmasını sağlayan bir sistemdir.Aynı zamanda hücreler aktivitelerini maksimize edecek beslenme desteğini d alırlar.Böylece vücudun kendi kendini tedavi etme mekanizması çalışablilir.

Eğer insanın detoksifikasyon mekanizması zayıf ise daha hızlı yaşlanma eğilimindedir ve kalp hastalıkları,kanser ve kronik dejeneratif hastalıklara yakalanma şansınız daha fazla demektir. Detoksifikasyon sinir sistemi,kardiovasküler sistem ve bağışıklık sistemini korumaktadır. Detoksifikasyonu öğrendikten sonra daha uzun seneler sağlıklı ve genç kalabileceksiniz.Hangi hastalığınız olursa olsun detoksifikasyon size yardımcı olabilmektedir.Çünkü,detoks sayesinde önemli organların ve organ gruplarının örneğin beyin,böbrek,karaciğer,kardiovasküler sistem ve bağışıklık sistemi fonksiyonlarının tam kapasite ile çalışması ve performanslarının artırılması sağlanır.Verilmiş olan zararın düzelmesi için vücudun kendi iç ekolojisinin sağlanması gerekmektedir.

Yapılan çalışmalar cihazın, oksijen düzeylerini önemli ölçüde artırdığını göstermiştir. Çalışmalar, negatif iyonların sayısında önemli bir artışın yanı sıra genel bir dengeleyici etkinin meydana geldiğini göstermiştir.

İyonlar, elektron kaybetmiş ya da kazanmış atom veya moleküllerdir.( Serbest radikaller eşleşmemiş elektronlardır). Eğer atomlar veya moleküller elektron kaybederlerse, pozitif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar. Eğer elektron kazanırlarsa, negatif olarak yüklenmiş iyonlar olurlar.

Suda pozitif ve negatif iyonlar neredeyse mükemmel bir dengededir. Vücudun yaklaşık % 70’i sudan oluştuğu için su ile etkileşime girme yeteneği çok yüksektir. Bir vücut kütlesini suya daldırdığınızda, suyun titreşimsel frekansı manyetik ve elektriksel alanların birbirini etkilemesinden dolayı vücudun titreşimsel frekansını etkileyecektir. Dolayısıyla, İyon Hücre Temizliği detoks ünitesi en iyi arınma ürünlerinden biridir. Son derece harika ve doğal bir uygulama aracıdır. Acısızdır, ilaç içermez ve zararlı yan etkilere sahip değildir.

Vücudumuzda oluşan toksinler, asitler ve serbest radikallerin bir bölümü deri, böbrek, ciğer ve bağırsaklar yoluyla doğal olarak vücuttan atılır, fakat tamamı atılamaz. Ayak detoksun da kulanılan elektroliz yöntemi sayesinde ise, bedenimizde kalan atık maddeleri sağlıklı bir biçimde vücudumuzdan atmak mümkündür.

DETOX CİHAZININ ÇALIŞMA PRENSİBİ

Dolaşım sistemimizdeki kan, 22 dakikada tüm dolaşımını tamamlar. Bedenimizde biriken zararlı maddeler pozitif iyon yüküne sahiptir. Negatif–pozitif iyonların birbirlerini çekmesi esasıyla çalışan ayak detoks sistemi, aşırı negatif iyonlaşma ile vücudumuzda bulunan pozitif iyon yüküne sahip toksinleri, asitleri ve serbest radikalleri mekanik olarak kendine çeker. Negatif iyonlaşma kritik değerleri aştığı zaman nano büyüklükten küçük zararlı maddeler ayak tabanında bulunan 4000’i aşkın ter bezi sayesinde dışarıya atılırlar.

Organlarımızın beyin tarafından gönderilen elektrik uyarılarına karşı bir direnci vardır,(kalp için 90 mv gibi) toksik maddelerin bu organlara yapışması suretiyle bu direnç değişmektedir ve bu nedenle beynimizin bu organları kontrol ve idaresinde sıkıntılar meydana gelmektedir, detoksifikasyon sayesinde bu organlar normal direnç değerelrine geri dönmektedir.Detoks;fiziksel ve ruhsal enerjiyi yükseltmek için uygulanan bir yöntemdir.

DETOX UYGUMALARINDA MERAK EDİLEN KONULAR Soru:Vücudumuzda toksin biriktiğini nasıl anlarız?

Cevap: -Kronik bir yorgunluk hali

-Sık sık acıkma (bazen geceleri açlık hissi ile uyanma)-Mideekşimesi,gaz,hazımsızlık,şişkinlik ve geğirme yakınmaları

-Vücutta ödem şikayetleri (şişlik)

-Aşırı ve sık yeme arzusu

-Baş ağrısı ve migren nöbetleri

-Rahatsız ve yetersiz uyku.Gereksiz,aşırı hiddet,öfke hali

-Sık sık değişen ruh hali (gün içinde mutluluk,mutsuzluk,sakinlik,öfke dalgalanmaları)

-Depresyon veya bunaltı ve kararsızlık hali,unutkanlık

-Belirli bir sebebe bağlı olmaksızın kilo alma veya verme

-Tırnak değişikliği,tırnaklarda çatlama,beyaz lekeler,çabuk kırılma

-Saçlarda kırılma,kuruma ve aşırı dökülme

-Tekrarlayan sırt ve boyun ağrıları,eklem ağrıları,kas güçsüzlüğü ve kramplar

-Egzersize karşı isteksizlik

-Sık sık idrara çıkma.Aşırı ve kötü kokulu terleme

-Göz altlarında koyu halkalar,gözde sulanma ve kaşıntı.

-Tekrarlayan deri döküntüleri,isilik,kırmızı lekeler,pullanmalar,kurdeşen atakları

-Uzun süren öksürük.Boğazda yanma ve batma

Soru:Toksinler ne zaman sorun yaşatır?

Cevap:Eğer vücut toksin fazlasının tamamını dışarı atamıyor ve bu toksinler vücutta depolanıyorsa çeşitli sorunlar ortaya çıkmaya başlar.Bu depolanma genellikle;kalça,göbek,ense,romatizma yumruları,eklemler,lenf bezleri,bağırsaklar,çürük diş dipleri,bağ dokuda olur.Toksinlerin en çok biriktiği yer;hücreler arası alandır.Bu alana “matriks” denir.Matriks de ;atar damarlar,toplar damarlar,sinirler ve lenf damarları serbest olarak sonlanır.Bu nedenle herhangi bir şekilde vücuda giren toksin,matriks aracılığıyla tüm vücuda kolayca dağılabilir.

Soru:Niçin detox yapmalıyız?

Cevap:Her gün pek çok zararlı maddeye maruz kalmaktayız.Örneğin yediğimiz etlerde bulunan zararlı hormon ve çeşitli antibiyotikler,sebze ve meyvelerin dış yüzeylerinde bulunan birçok zararlı ilaç ve zehir kalıntıları,ofislerimizde ve evlerimizde kullandığımız birçok materyalde bulunan ve “methanal” adı verilen radyoaktif maddeler,kullandığımız elektrikli cihazların oluşturduğu elektromanyetik alan,solunum sistemimize giren egzost gazları,endüstriyel tozlar,insan sağlığını doğrudan etkilemektedir.Sonuç olarak bu etkenler vücudumuzdaki çeşitli organlara yerleşerek kalıcı hasarlara veya alerjik durumlar oluşturarak sağlığımızı olumsuz etkilemektedir.

Soru:Negatif iyonların faydaları nelerdir?

Cevap:Soluduğumuz havada bulunan negatif ve pozitif iyon oranları bölgelere göre şu şekildedir.Kırsal bölgelerde,havada cm3’de 3000 pozitif iyon ve 4000 negatif iyon vardır,ancak şehir içindeki bir ofis binasında negatif iyon konsantrasyonu 100 negatif iyona kadar düşmektedir.Ortalama olarak cc başına olan negatif iyon miktarları doğal şelale yakınında:15.000 /pcs,deniz kenarında 10.000 /cc,dağlarda 5.000/cc,şehir içindeki ofislerde 50 / cc dir.Diğer taraftan havada pozitif iyonların artması kendimizi yorgun hissetmemize,baş dönmesine ve solunum zorluğu vb. etkilere sebep olmaktadır.

Soru:Etkileri ne kadar sürer?

Cevap:Sonuçlar sizin yaşam tarzınıza bağlıdır.Başlangıçta 2-3 gün ara ile 14 seans uygulandıktan sonra ayda bir kere ya da her üç ayda bir kere koruyucu seansları önerilmektedir.

Soru :Detox Cihazları ile hangi hastalıkları veya durumları tedavi edebiliriz?

Cevap: Cihazlar,hastalıkları veya herhangi bir durumu iyileştirmez veya tedavi etmez.Toksinleri vücuttan dışarı çeker.Kişinin sorununa,iyon temizliğinin çözdüğü bir toksik birikimi neden oluyorsa,bu detoksifikasyon yoluyla azaltılabilir ama kesin olarak tedavi edilmez.İddialarda bulunulamaz çünkü sonuçlar önceden belli olmaz.Detoks makinesi ile yukarıda söylenen aralıklarda detoksifikasyon yapmak insanlara daha büyük bir sağlık hissi verir ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olur.Bu yalnızca vücudunuzun,öz-detoksifikasyonunu harekete çeiren bio-enerji alanlarını yeniden dengeleyen bir cihazdır.Elektro manyetik alanalar dengelendiğinde vücut organları doğal olarak daha iyi iş görecektir.