-Glutatyon bağışıklık sistemimiz ve enerji seviyemiz ile ilgili olarak çok önemli görevleri bulunan bir antioksidanımızdır.

•Glutatyon en çok hangi organ ya da sistemimiz ile ilgilidir?
-Glutatyon bağışıklık sisteminin en önde gelen elemanlarından olduğu için tüm sistemimiz ve organlarımız özellikle de karaciğerimiz için çok çok önemlidir.

•Glutatyon ne iş yapar ?
-Gençlik çağlarımızda vücudumuzda en üst seviyede bulunur. Ancak 25 li 30 lu yaşlarımızdan itibaren yavaş yavaş azalmaya başlar.Araştırmalara göre 25 yaşımızdan sonra her 10 yılda bir, glutation düzeyimiz de yüzde 10 azalmaktadır.Vücudumuzda bulunan aktif glutatyon seviyemiz, yüzde 70 den aşağı indiği anda bir çok hastalıkla karşı karşıya kalırız.
Glutatyon; serbest radikaller dediğimiz, bedenimizi tahrip eden zararlı maddeleri ortadan kaldırma görevinde başrolü oynayan temel molekülümüzdür. Normalde bedenimizde her an çok sayıda serbest radikal zaten oluşmaktadır.Ama başta glutation olmak üzere serbest radikal eliminatörleri bunları nötralize ederek etkisiz hale getirirler.
Bilindiği üzere serbest radikaller başıboş bırakıldıkları ve ortadan kaldırılmadıkları zaman ilkönce oksidasyon yani basitçe ifade edersek paslanma dediğimiz olaya sebep olurlar. Daha sonra da etrafa saldırarak doku ve organları tahrip etmeye başlarlar. İşte ilerleyen yaşla birlikte glutatyon miktarımız azaldığı zaman, serbest radikaller ortadan kaldırılamaz ve çok fazla birikirler. Aşırı biriken serbest radikaller bedenimizi çok hızlı bir şekilde okside eder yani çok kötü biçimde paslandırırlar.Bu da her türlü hastalığın başlangıcı anlamına gelir.

•Glutatyon tedavisi en çok hangi hastalıklarda yararlı oluyor?
-En başta karaciğer yağlanması ve karaciğer hasarı ile giden hepatitler olmak üzere; halsizlik, bitkinlik, yorgunluk, alzheimer, kalp-damar hastalıkları gibi bir çok kronik ve degeneratif hastalığın tedavisinde yardımcı olarak kullanılmaktadır.
Önemli olan konu hastalanmadan önce tedbir almak olduğundan, genel vücut detoksu ve karaciğer detoksu yapmamız gereken her durumda glutatyon tedavisi bizim ilk sıradaki önceliğimiz olarak yerini almıştır.

•Glutatyon tedavisi nasıl uygulanmaktadır?
-Glutatyon tedavisi serum şeklinde uygulanmakta olup, kişinin durumuna göre 150 veya 250 ml lik seruml fizyolojik içerisinde damar yoluyla(intravenöz) olarak yapılmaktadır. Glutatyon tedavisi İzmir olarak, kliniğimizde bu işlem yirmi- otuz dakika içerisinde bitmektedir.
Ayrıca glutation tedavisini, yüksek doz C vitamini tedavisi ve Ozon tedavisi ile kombine uygulamak çok çok daha iyi sonuç vermektedir. Özellikle pandemi süreci ile birlikte covid 19 enfeksiyonuna karşı olarak bu uygulama yani glutatyon, yüksek doz C vitamini ve Ozon tedavisi birlikteliği inanılmaz fayda sağlamaktadır.

1 Comment

  1. Sklep Avatarı
    sklep

    Wow, incredible blog structure! How lengthy have you been blogging for?
    you made blogging look easy. The whole glance of your website
    is wonderful, let alone the content material! You can see similar here <a href="[Link deleted]

Write a Reply or Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir