loading

Adres

Mithatpaşa Cd. No: 263

E-posta

info@drekmekcioglu.com

Telefon

+90 (232) 277 75 75

MANYETİK ALAN TERAPİSİ’NDE SON NOKTA

Manyetik Alan Terapisi’nin sonuçlarını etkileyici bir şekilde ortaya koyan çalışmalar uzay yolculukları ile başlamıştır. Yerküre’nin Manyetik Alanının yoksunluğu, astronotların hücre membran potansiyellerinde azalmaya ve şiddetli hastalıkların oluşmasına yolaçmıştır. Bu sorunlara , hücre membran potansiyelini pozitif uyarıcı etkileyerek , güçsüz düşmüş hücreleri normalleştirebilen “teknolojik” Manyetik Alan kullanımı, çare olmuştur. Bu temel başarının eşliğinde , Biegler Medizinelektronik ve Medical Elektronics ortak girişimi, evrensel ve bilimsel temellere dayanan, yüksek etkinlik gösteren manyetik alan terapi sistemi geliştirme hedefi ile “IRIS MAGNETON” manyetik alan projesini başlatmıştır.

IRIS MAGNETON hangi yenilikleri sağlamıştır?

-Bütün uygulamalar için düzenlenmiş çalışma şekli,

-PMFT( Pulsatil Manyetik Alan Terapisi)’nin kıkırdak doku tedavisinde kullanımı

-Osteoporoz tedavisinde Delta sinyal kullanımı,

-Eşzamanlı çift aplikatör kullanımı,

-En son tıbbi bulgularla hazırlanan ve derhal uygulamaya imkan verebilen chipcard

IRIS MAGNETON Tıbbi çalışma sonuçlarına neden uyumludur?

Rastgele, çift-kör ve plasebo kontrollü , positif sonuç veren bütün bilimsel çalışmalarda , 0.2 mT ve 10 mT arası yüksek akım yoğunluğu ile kare, delta, sinus , testere dişli sinyaller ve geniş frekans aralığı kullanılmıştır. Bu parametrelerin tamamı IRIS MAGNETON konseptinde değerlendirilmiş ve gelecekteki kullanımlara da hazır hale getirilmiştir.

IRIS MAGNETON Hangi tedavilerde önerilir?

Uluslararası Enerji Tıbbı Doktorlar Birliği başkanı olan ve Manyetik Alan Tedavisinin otoritesi sayılan Dr.Christian Thuile, bütün tedavi endikasyonlarının kişiye özel olması gerektiğini vurgulamaktadır:

“ Manyetik Alan Terapisi her hastanın kendi ihtiyacına göre şekillendirilmeli, bunun yanında bütün tedaviler pozitif bilimsel sonuçlara dayandırılmalıdır.”

IRIS MAGNETON bu konunun uzmanları tarafından geliştirilen ve tamamı bilimsel sonuçlara dayanan terapi seçeneklerini sunmaktadır.  

IRIS MAGNETON Hangi belirgin özellikleri sunar?

IRIS MAGNETON aşağıdaki performans verileri ile, yüksek kaliteli modern manyetik alan terapisi uygulama imkanı sağlar:

1.5 µT dan 10.000 µT’ ya uzanan geniş manyetik alan yoğunluğu Pulsatil, MPST, multi-rezonans, multi-sinus, sawtooth , delta, sinyal tipleri, unipolar ve bipolar uygulama, amplitud ve frekans tarama özelliği 0.1 Hz ila 15,000 Hz frekans aralığı Uygulama parametreleri ve teknik özelliklerde şeffaflık Eşzamanlı ikili aparat kullanabilme Evrensel uygulanabilirlik Güvenli ve basit kullanım Kişisel programlama imkanı

PST kıkırdak doku tedavisinde kullanılan ve ilk defa bu sistemlerde kullanıma sunulan özel bir sinyal sistemidir. Geniş LCD ekran ve Chip Kart kontrol sistemi, yalnızca kullanım kolaylığı değil, aynı zamanda ilk defa kişisel terapi programı yapma imkanı da sunmaktadır.

KALİTE VE GÜVENLİK

Bütün üretim faaliyetlerini Avusturya’da gerçekleştiren “BIEGLER Medizinelektronik”, sadece tıbbi cihaz üretim ve geliştirme alanında çalışan ve bunu 30 yılı aşan bir süreden buyana sürdüren bir kuruluştur.

Kalite yönetim sistemlerinde EN ISO 9001 / EN 46001 standartları uygulanmaktadır. Bunun anlamı, tüm araştırma-geliştirme çalışmaları, üretim süreçleri ve ürünlerinin tümünde, tam güvenlik ve kalite güvencesine sahip olmasıdır.

IRIS MAGNETON ve ekipmanlarının güvenliği, CE simgesinin içeriğindeki yasal düzenlemelere uygun olarak sağlanmıştır.

Ürün kalitesinin son aşaması olan kullanıcı memnuniyeti, tıbbi cihaz konusunda deneyimli ve eğitimli elemanlara sahip temsilciliklerimiz tarafından sağlanmaktadır.