Egzersiz yapmanın yararlarının saymakla bitmeyeceğini belirten uzmanlar, özellikle sonbaharda yapılan egzersizin avantajlarının daha fazla olduğunu açıklıyor.

Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, öncelikle sonbaharda egzersiz yaparken hava serin olacağı için terlemezsiniz. Sabahları işe gitmeden önce

parkta hızlı bir yürüyüş yapabilirsiniz. Bunun yanında egzersiz yaparken göreceğiniz manzara da oldukça etkileyici olur. Turuncu, sarı veya kırmızı yapraklar, oradan oraya koşan hayvanlar zihninizi dağıtmanıza yardımcı olur. Peki sonbaharda daha çok eğlenmek ve huzur bulmak için nasıl egzersizler yapabilirsiniz?

- Yaprakların rengi değişmeye başladığında parkta yürüyüş yapabilir, bisiklet kullanabilirsiniz. Ayrıca hava da serinleyeceği için işe gidip gelirken terlemezsiniz. Terleme riskine karşı çantanızda yedek giysi bulundurun.

- Arkadaşlarınızla ya da ailenizle hayvanat bahçesini gezebilirsiniz. Hayvanlar sonbahar mevsiminde genellikle daha hareketli olurlar. Tüm hayvanları gezerken aynı anda yürüyüş yapmış olursunuz. Bazı hayvanat bahçelerinin doğal tepeleri ve yürüyüş zeminleri var.

- Haftada bir kez arkadaşlarınızla ya da ailenizle bir araya gelip parklarda, piknik alanlarında futbol, voleybol gibi oyunlar oynayabilirsiniz. Kar başlamadan sonbahar aylarının tadını çıkarabilirsiniz.

- Yakınınızdaki marketlere veya alışveriş merkezlerine yürüyerek gidin. Örneğin, çocuğunuza okul kıyafetleri bakabilir ya da kendiniz için mevsimlik ve kışlık giysiler alabilirsiniz.

- Evinizi sonbahar için yeniden düzenleyin veya dekore edin. Tüm bu kaldırma ve çekme işleri kaslarınızı geliştirecektir. Ayrıca kış için evinizi temizleyebilirsiniz.


Diğer Yazılarımız
Kaşıkotunun Faydaları
Antep fıstığı,Ararot faydaları
Yaz aylarında nasıl beslenelim?
İlaçlara 'Türkçe' kullanma talimatı
Vücut direncinin azalması yüz felcine sebep oluyor
Nöral Terapi nedir?
Andızotu faydaları
Hareket edin, bulmaca çözün!
Parfümü cilde değil, giysinize sıkın!
Sigara romatizmayı da tetikliyor