Okula çocuk gönderen anneler, beslenme çantası hazırlamakta zorlanır. Her gün farklı bir şey hazırlamak sıkıntı olunca hazır gıdalara, pastane ürünlerine başvurulur.

Medical Park Fatih Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Sevil Nas Can, beslenme çantasına hazır değil, evde yapılmış gıdaların konulması gerektiğini söyledi. Beslenme çantasına katkısız gıdalar konulması uyarısında bulunan Nas, "Beslenme çantasının içeriği dikkatli bir şekilde belirlenmeli. Tam tahıllı sandviç ekmeği arasına; peynir veya ızgara köfte veya ızgara tavukla beraber yeşilliklerle sandviç hazırlanabilir, yanında ayran veya süt ile

tüketilebilir." dedi. Beslenme çantasına meyve, fındık veya ceviz, süt veya evde yapılmış meyveli kek tarzı gıdaların tercih edilebileceğini ifade eden Nas, "İçecek tercihine de özellikle dikkat edilmeli. Masum gibi gözüken ama zararlı etkileri olan, boş ve fazla kalorileri içeren asitli içecekler, hazır meyve suları ve toz halinde olan meyve suları yerine; su, ayran, süt, taze sıkılmış meyve suları tercih edilmelidir." tavsiyesinde bulundu. Sevil Nas, çocuklar okula giderken yanlarına mutlaka su verilmesi gerektiğine de dikkat çekti.


Diğer Yazılarımız
Kalbe vurulan en büyük darbe
Kabak,Kabakulakotu faydaları
En iyi sonuç veren zayıflama yöntemi
Anneler bebeklerini nasıl obezite riskine sokuyor?
Safra taşı oluşumuna karşı az yağlı beslenin
Çay tansiyonu düşürüyor
Yakından TV İzlemek Miyop Yapıyor
Uyku bozukluğu, çocuklarda ezberleme yeteneğini azaltıyor
Güne halsiz başlamanın nedeni fibromiyalji sendromu olabilir
Alınan her 10 kilo, tansiyonu bir kademe yükseltiyor